Δευτέρα 29 Σεπτεμβρίου 2014

Με… αύρα Σαμαρά !!

Με τον Γιώργο Σαμαρά να μπαίνει ως αλλαγή στο 74ο λεπτό, η Γουέστ Μπρομ συνέτριψε με σκορ 4-0 την Μπέρνλι στο «Χόθορνς» για την 6η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ και πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη.

Με… αύρα Σαμαρά (video)
Τα… σημάδια ανάκαμψης, είχαν φανεί για την Γουέστ Μπρομ από την προηγούμενη εβδομάδα στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν», εκεί όπου ανάγκαζε την Τότεναμ σε εντός έδρας ήττα με 1-0. Η συνέχεια δόθηκε σήμερα στο «Χόθορνς», όπου η ομάδα του Γιώργου Σαμαρά (αγωνίστηκε ως αλλαγή στο 74ο λεπτό) κατέβαλε με ευκολία την αντίσταση της νεοφώτιστης Μπέρνλι με σκορ 4-0.

Μεγάλος πρωταγωνιστής των γηπεδούχων ήταν ο Μπεραϊνό που πέτυχε δύο γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και στο 56ο λεπτό. Το σκορ, είχε ανοίξει στο 30΄ ο Ντόουσον, ενώ το τελικό 4-0 πέτυχε ο Ντόρανς στο 90΄. Πλέον, η Γουέστ Μπρομ έχει οκτώ βαθμούς και είναι στην 7η θέση, ενώ η φιλοξενούμενη που παραμένει χωρίς νίκη, είναι τελευταία με τρεις.

Δείτε αναλυτικά τη βαθμολογία στην Premier League

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής

Σάββατο, 27/9 (17:00)

Λίβερπουλ-Έβερτον 1-1 (65’ Τζέραρντ - 90’+1’ Γιαγκέλκα)
Τσέλσι-Άστον Βίλα 3-0 (7’ Όσκαρ, 59’ Κόστα, 79’ Γουίλιαν)
Κρίσταλ Πάλας-Λέστερ 2-0 (51’ Κάμπελ, 54’ Γεντινάκ)
Χαλ-Μάντσεστερ Σίτι 2-4 (21’ αυτ. Μανγκαλά, 32’ πεν. Ερνάντες - 7’ Αγουέρο, 11’, 69’ Τζέκο, 87’ Λάμπαρντ)
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Γουέστ Χαμ 2-1 (5’ Ρούνεϊ, 22’ Φαν Πέρσι - 37’ Σακό)
Σαουθάμπτον-ΚΠΡ 2-1 (54’ Μπερτράν, 68’ Πελέ - 66’ Όστιν)
Σάντερλαντ-Σουόνσι 0-0
Άρσεναλ-Τότεναμ 1-1 (74΄ Τσάμπερλεϊν-56΄ Τσάντλι)