Δευτέρα 29 Σεπτεμβρίου 2014

Αργεντινή: «Σκηνικά» στην Κόρδοβα, νίκη για Μπόκα, ισοπαλία για Ρίβερ!! (videos)

Προηγήθηκε στο 8ο λεπτό η Μπελγκράνο, αλλά έμεινε με εννέα παίκτες και έχασε με 4-1 από τη Ρασίνγκ Κλουμπ.
Ξεχώρισε αρνητικά ο 24χρονος Πιερ Μπάριος, ο οποίος πάτησε με εμφατικό τρόπο ξαπλωμένο αντίπαλο στο 27ο λεπτό. Οι φιλοξενούμενοι είχαν πετύχει ήδη την ανατροπή, αλλά οι Μάρκος Ακούνια και Γκουστάβο Μπου διπλασίασαν τα τέρματά τους, διασφαλίζοντας το θετικό αποτέλεσμα για τη Ρασίνγκ, όσο οι οπαδοί της ομάδας της Κόρδοβα έβρισαν με αισχρό τρόπο τους ποδοσφαιριστές της ομάδας τους. Από την πλευρά της, η πρωτοπόρος της Inicial της Αργεντινής, Ρίβερ Πλέιτ, πήρε 1-1 στην έδρα της Λανούς, ενώ η Μπόκα Τζούνιορς επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα με 1-0 επί της Κίλμες και η Τίγκρε πήρε δίκαιο 2-1 σε βάρος της Ντεφένσα Ι Χουστίσια. Αναλυτικά τα αποτελέσματα…
Τίγκρε - Ντεφένσα Ι Χουστίσια 2-1 (72’ Πάμπλο Βίτι, 90’+3’ Φακούντο Σάντσεζ - 60’ Ουάσινγκτον Καμάτσο)
Μπελγκράνο - Ρασίνγκ Κλουμπ 1-4 (8’ Σέζαρ Περέιρα / 27’ κοκ. Πιερ Μπάριος, 86’ κοκ. Σέζαρ Περέιρα - 17’ Γκουστάβο Μπου, 26’ Μάρκος Ακούνια, 81’ Γκουστάβο Μπου, 90’+1’ Μάρκος Ακούνια)
Μπόκα Τζούνιορς - Κίλμες 1-0 (52’ Φεντερίκο Καρίζο)
Λανούς - Ρίβερ Πλέιτ 1-1 (37’ Λαουτάρο Ακόστα - 71’ Τεό Γκουτιέρες)