Δευτέρα 29 Σεπτεμβρίου 2014

Αυτό κι αν ήταν έκπληξη!!

Η Χέρενφεν νίκησε (1-0) την Αϊντχόφεν αν και έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το 33΄, καθώς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη ο Μάρζο. Στο 69΄επήλθη ισορροπία, αφού και ο Μπρένετ δέχτηκε κάρτα.

Αυτό κι αν ήταν έκπληξη!
Σημαντική νίκη επί της Αϊντχόφεν πήρε η Χέρενφεν με 1-0 στην έδρας της για την έβδομη αγωνιστική.

Με αυτή την ήττα, η ομάδα του Φιλίπ Κοκού έχασε έδαφος στην κορυφή, αν και θα μπορούσε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα που απέκτησε στο πρώτο ημίχρονο.

Αντί αυτού, είδε στο 69΄τον Μπρένετ να αποβάλλεται και δέκα λεπτά αργότερα τον Σινγκγκράφετ να κάνει το 1-0, το οποίο διατηρήθηκε μέχρι το τέλος του αγώνα.