Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

Αποβολή και… ισοπαλία για Μίλαν!!

Χωρίς νίκη για τρίτη αγωνιστική έμεινε η Μίλαν, που ήρθε ισόπαλη 1-1 εκτός έδρας με τη Τορίνο για την 18η ημέρα της Serie A και έχασε την ευκαιρία να αναρριχηθεί στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.

Αποβολή και… ισοπαλία για Μίλαν
Ισόπαλες 1-1 αναδείχθηκαν Τορίνο και Μίλαν στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής της ιταλικής Serie A. Οι «ροσονέρι», μπήκαν ιδανικά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν στο 3ο λεπτό, χάρη σε εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Μενέζ. Στη συνέχεια, έχασαν ευκαιρίες για να διπλασιάσουν τα τέρματά τους, αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, ήρθε η φάση που τους στέρησε ουσιαστικά τη δυνατότητα να διατηρήσουν το υπέρ τους σκορ.

Ο Ντε Σίλιο, αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε, με αποτέλεσμα να αλλάξουν άρδην τα δεδομένα του αγώνα. Στο δεύτερο ημίχρονο η Τορίνο πίεσε ασφυκτικά και κατάφερε να διασπάσει τη μαζική άμυνα των φιλοξενούμενων στο 81ο λεπτό με γκολ του Γκλικ. Έτσι η «Γκρανάτα» που έχει μόλις μία νίκη στα εννέα τελευταία παιχνίδια πήρε τον βαθμό και ανέβηκε προσωρινά στη 13η θέση με 19 βαθμούς. Όσο για τη Μίλαν, παρέμεινε έβδομη με 26.