Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

ΑΕΚ… στα δύσκολα!!

Έμεινε δύο φορές πίσω στα σετ, όμως η ΑΕΚ επέστρεψε στις νίκες επικρατώντας 3-2 σετ του Άρη στην δωδέκατη αγωνιστική της Volleyleague και πήρε σημαντικούς βαθμούς στο ντέρμπι «επιβίωσης».

ΑΕΚ… στα δύσκολα
Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η ΑΕΚ που επικράτησε στο ντέρμπι «επιβίωσης» κόντρα στον Άρη με 3-2 σετ, στην δωδέκατη αγωνιστική της Volleyleague.

Ο «δικέφαλος» βρέθηκε δύο φορές πίσω στα σετ, όμως απέδειξε πως αντέχει στα δύσκολα και πήρε σημαντικούς βαθμούς, μειώνοντας στους δύο τη διαφορά που έχει με τον Άρη, στη μάχη διεκδίκησης της παραμονής στην κατηγορία.

Ο Άρης ήταν αυτός που μπήκε δυνατά και εκμεταλλευόμενος το νωθρό ξεκίνημα των γηπεδούχων έκανε το 1-0, όμως η ΑΕΚ ανέβασε τα ποσοστά στην υποδοχή και έκανε το 1-1.

Στο τρίτο σετ οι δύο ομάδες έδωσαν μεγάλη μάχη, με την ΑΕΚ να παίρνει το προβάδισμα στο 21-20, όμως ένα σερί 5-0 του Άρη τον έφερε ξανά μπροστά στα σετ με 2-1. Το ελαφρύ προβάδισμα που είχε κατά τη διάρκεια του τέταρτου σετ εκμεταλλεύτηκε η ΑΕΚ, για να στείλει το ματς στο τάι μπρέικ, όπου το ματς έγινε «θρίλερ», με τους «γηπεδούχους» τελικά να πανηγυρίζουν.

Διαιτητές: Μυλωνάκης, Μουλά Ειρ.