Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

Μπαστ(ι)α Παρί!! (video)

Με ανατροπή –γυρίζοντας από το 0-2- η Μπαστιά υποχρέωσε σε βαριά ήττα (4-2) την Παρί Σεν Ζερμέν και παράλληλα της στέρησε την ευκαιρία να πιάσει τη Μαρσέιγ στην κορυφή της Ligue 1! Γκολ και ο Μοδεστό!

Μπαστ(ι)α Παρί! (video)

Αν και προηγήθηκαν 2-0 στο 20’, οι Παριζιάνοι ηττήθηκαν στην Κορσική με 4-2 από την Μπαστιά, για την 20η αγωνιστική της Ligue 1 και έτσι έχασαν την ευκαιρία να πιάσουν τη Μαρσέιγ στην κορυφή της βαθμολογίας!

Με ένα σοβαρό… χάντικαπ ξεκίνησε στην αναμέτρηση η Παρί, καθώς με τα τέρματα των Μόουρα (10’) και Ραμπιό, προηγούνταν ήδη με 2-0 στο πρώτο 20λεπτο. Όμως, η Μπαστιά δεν τα παράτησε και αρχικά μπήκε ξανά στο «παιχνίδι» με το εύστοχο πέναλτι του Μπουντεμπού στο 32ο λεπτό, ενώ με τον πρώην παίκτη του Ολυμπιακού, Φρανσουά Μοδεστό, έκλεισε το πρώτο ημίχρονο στο 2-2!

Το ίδιο δυνατά μπήκαν οι Κορσικανοί και στο δεύτερο μέρος, με τον Παλμιέρι να τους δίνει για πρώτη φορά το προβάδισμα –με εξαιρετικό τέρμα- στο 56’ και τον ίδιο να διαμορφώνει το τελικό 4-2 στο 89ο λεπτό.

Bastia 4:2 Paris SG  Full Highlights --France... από livegoals1