Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

Έμειναν στον… βαθμό!

Σασουόλο και Ουντινέζε ήρθαν ισόπαλες 1-1 στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 18ης αγωνιστικής της ιταλικής Serie A.

Έμειναν στον… βαθμό
Χωρίς νικητή έληξε το πρώτο χρονικά παιχνίδι της 18ης αγωνιστικής στην ιταλική Serie A. Σασουόλο και Ουντινέζε ήρθαν ισόπαλες 1-1 σε ένα παιχνίδι που άρχισε με τις καλύτερες παραγωγικά περγαμηνές, αλλά βρήκε τις δύο ομάδες ευχαριστημένες από τον βαθμό. Οι γηπεδούχοι, που προέρχονταν από την μεγάλη εκτός έδρας νίκη επί της Μίλαν (2-1), μπήκαν… φουριόζοι στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν με τον μόνιμο σκόρερ τους, Τζάτζα στο 15ο λεπτό.

Η Ουντινέζε, αντέδρασε άμεσα και έφτασε στην ισοφάριση στο 26ο λεπτό με τον Τερό για το 1-1 που έμελε να είναι και το τελικό σκορ. Έτσι, η Σασουόλο έφτασε στους 24 βαθμούς και συγκατοικεί προσωρινά στην 9η θέση με τη Φιορεντίνα, ενώ η Ουντινέζε είναι 11η με 23. *Πηγή: sport-fm.gr*