Δευτέρα 23 Φεβρουαρίου 2015

«Μαχαιριά» στη Μαρσέιγ!!

Από θα πει «έμφραγμα»! Για 91 λεπτά η Μαρσέιγ κρατούσε τη νίκη μέσα στο «Ζοφρουά Γκισάρ», όμως σε εκείνο το σημείο ο Ερντίνγκ έδωσε το βαθμό στη Σεντ Ετιέν, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2!-

«Μαχαιριά» στη Μαρσέιγ!
Μέσα από τα… χέρια της το έχασε η Μαρσέιγ! Οι Μασσαλοί κρατούσαν για 91 λεπτά τη νίκη μέσα στο «Ζοφρουά Γκισάρ», ωστόσο ο Ερντίνγκ σε εκείνο το σημείο «χάρισε» το βαθμό στη Σεντ Ετιέν, κάνοντας το 2-2, στην αναμέτρηση που ολοκλήρωσε την 26η αγωνιστική της Ligue 1.

Οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το σκορ με πέναλτι του Γκραντέλ στο 54’, όμως ο Μπατσουαγί έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Μπιέλσα μέσα σε τρία λεπτά (64’ και 67’).

Μοιρασμένο και χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό ήταν το ματς στο πρώτο ημίχρονο, καθώς καμία από τις δύο ομάδες δεν έδειχνε να μπορεί να απειλήσει σημαντικά. Όμως, στο δεύτερο άλλαξε άρδην η εικόνα του παιχνιδιού, με τη Σεντ Ετιέν να παίρνει το προβάδισμα στο 54’με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γκραντέλ.

Παρ’ όλα αυτά, η Μαρσέιγ όχι μόνο δεν τα… παράτησε, αλλά έκανε τη μεγάλη ανατροπή μέσα σε τρία λεπτά (64’ και 67’) με τον Μπατσουαγί, ο οποίος μετρούσε μόλις δύο λεπτά στον αγωνιστικό χώρο, καθώς είχε περάσει στη θέση του Αντρέ Πιερ Ζινιάκ.

Ωστόσο, οι «στεφανουά» δεν είχαν πει την τελευταία τους… λέξη και ύστερα από μία φάση διαρκείας στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων «έκλεψαν» το βαθμό με τον Ερντίνγκ!