Δευτέρα 23 Φεβρουαρίου 2015

Στην υγειά του… Βίβες!!

Πάνω που νόμιζε η Φιορεντίνα πως με το γκολ που πέτυχε στο 85’ κόντρα στην Τορίνο θα έπαιρνε τη νίκη, ήρθε ο Βίβες δύο λεπτά αργότερα να διαμορφώσει το τελικό 1-1.

Στην υγειά του… Βίβες!
Έτοιμοι να πανηγυρίσουν μια σπουδαία νίκη ήταν οι παίκτες και οι φίλοι της Φιορεντίνα. Μετά από ένα αμφίρροπο παιχνίδι, οι «βιόλα» κατάφεραν μόλις πέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα με την Τορίνο να ανοίξουν το σκορ με τον Σαλάχ και πολλοί ήταν εκείνοι που πίστεψαν πως το παιχνίδι είχε τελειώσει.

Όχι όμως και οι ποδοσφαιριστές της Τορίνο που έπιασαν στον… ύπνο τους αντιπάλους τους και στο 87’ κατάφεραν με τον Βίβες να διαμορφώσουν το 1-1.

Έτσι, οι γηπεδούχοι έχασαν τεράστια ευκαιρία (ειδικά αν σκεφτεί κανείς τις φάσεις που δημιούργησαν αλλά και το χαμένο πέναλτι του Μπαμπακάρ) μέσα από τα χέρια τους να ξεπεράσουν τη Λάτσιο και να βρεθούν στην 4η θέση της βαθμολογίας.