Δευτέρα 16 Μαρτίου 2015

Την «γρονθοκόπησε» η Γιουνάιτεντ!!

Ο Ρούνεϊ και η παρέα του είχαν όρεξη για… μποξ και η Τότεναμ εξελίχθηκε σε ιδανικό σάκο στο «Όλντ Τράφορντ». Η Γιουνάιτεντ καθάρισε εύκολα με σκορ 3-0, δείχνοντας έτοιμη για το ντέρμπι με τη Λίβερπουλ

Την «γρονθοκόπησε» η Γιουνάιτεντ!

Ο Κάρικ σέρβιρε στο 9ο λεπτό στον Φελαϊνί, που άνοιξε νωρίς-νωρίς το σκορ για την ομάδα του. Δέκα λεπτά αργότερα, ο δημιουργός έγινε εκτελεστής και η Γιουνάιτεντ πήρε προβάδισμα πριν την συμπλήρωση 20λεπτών. Στο 34ο λεπτό, ο Γουέιν Ρούνεϊ νίκησε τον Γιορίς, πανηγυρίζοντας με… μποξ το τέρμα του.

Έτσι, οι «κόκκινοι διάβολοι» διατήρησαν στο -1 την απόστασή τους από την 3η Άρσεναλ και θα πάνε με καλή ψυχολογία στην έδρα της Λίβερπουλ την επόμενη αγωνιστική.

Πήρε μπρος η Έβερτον. Τα «ζαχαρωτά» επικράτησαν 3-0 της Νιουκάστλ στο «Γκούντισον Παρκ» και απομακρύνθηκαν από τη ζώνη του υποβιβασμού. ΜακΚάρθι (20’) και Λουκάκου (πέναλτι 56’) άνοιξαν τον δρόμο της νίκης για την ομάδα του Μαρτίνεθ, που είχε εύκολο έργο στο τελευταίο μισάωρο λόγω της αποβολής του Κολοτσίνι (59’). Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Μπάρκλεϊ στις καθυστερήσεις (90+3’).