Δευτέρα 16 Μαρτίου 2015

«Χτύπησε» στο φινάλε η Φέγενορντ!

Με γκολ στις καθυστερήσεις, η Φέγενορντ κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Ντόρντρεχτ, επικρατώντας 2-1 εκτός έδρας για την 27η αγωνιστική του ολλανδικού πρωταθλήματος.

«Χτύπησε» στο φινάλε η Φέγενορντ
Ίδρωσε… αλλά τα κατάφερε η Φέγενορντ, που με γκολ στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων, κατάφερε να φύγει με τους τρεις βαθμούς από την έδρα της Ντόρντρεχτ, επικρατώντας με 2-1, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του ολλανδικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Ρότερνταμ πήρε νωρίς κεφάλι στο σκορ, με τον Μανού να κάνει το 1-0 στο 19’, αλλά ο Φόρτες ισοφάρισε για τους γηπεδούχους στο 62’.

Ωστόσο, η Φέγενορντ κατάφερε να πάρει το πολυπόθητο τρίποντο με τον Άχαχμπαρ να σκοράρει στο 92' και να διαμορφώνει το τελικό 2-1.

Με αυτό τον τρόπο, ο σύλλογος του Ρότερνταμ ,ανέβασε ξανά τη διαφορά του από την Άλκμααρ στους τέσσερις βαθμούς και παρέμεινε ασφαλής στην τρίτη θέση που οδηγεί απευθείας στο Europa League.