Δευτέρα 16 Μαρτίου 2015

Και χαλαρή και βασίλισσα!! (video)

Με καταιγιστική εμφάνιση στο πρώτο μέρος (όπου είχε δύο γκολ και ισάριθμα δοκάρια) και συντήρηση στο δεύτερο, η Ρεάλ Μαδρίτης «θυμήθηκε» τα παλιά και νικώντας 2-0 την Λεβάντε, πάει… καρφί στο clasico!

Και χαλαρή και βασίλισσα (video)
Δύο σερί ήττες (σε πρωτάθλημα και Champions League) ήταν πολλές για τη Ρεάλ Μαδρίτης! Παίζοντας... στα κόκκινα στο πρώτο μέρος και συντηρώντας την κατάσταση στο δεύτερο, η βασίλισσα έκαμψε εύκολα το εμπόδιο της Λεβάντε με σκορ 2-0 και ούσα πλέον στο -1 από την Μπαρτσελόνα, πάει στο Καμπ Νου την επόμενη εβδομάδα για το ματς-τίτλου!

Δεν ήξερε που να κρυφτεί η φιλοξενούμενη ομάδα στα πρώτα 45 λεπτά, με τον Κριστιάνο να 'χει δοκάρι στο 5' και τον Μπέιλ τελικά να ανοίγει το σκορ στο 18', λύνοντας το γόρδιο δεσμό! Ο Ουαλός βρήκε ξανά δίχτυα στο 40' -παρεμβαίνοντας στο διαγώνιο σουτ του Κριστιάνο- κι ενώ νωρίτερα οι Μαδριλένοι είχαν κι άλλο δοκάρι, με την κεφαλιά του Σιμάο να μην αποδεικνύεται εν τέλει καταστροφική.

Κακά τα ψέματα, η ομάδα του Αντσελότι είχε αυτό που ήθελε μέσα από ένα «γεμάτο» ημίχρονο, όπου πέραν του ότι είχε ήδη κλειδώσει τους τρεις βαθμούς, είχε αποζημιώσει και με θέαμα τους οπαδούς της που έχουν δεχθεί αρκετές πίκρες τελευταία. Διαδικαστικού χαρακτήρα η επανάληψη για τη Ρεάλ που κυκλοφορούσε την μπάλα, χωρίς να πιέζει και χωρίς να... καίγεται για φουλ γκάζι. Ουσιαστικά η μόνη μεγάλη στιγμή ήταν στο 68' με το φοβερό αεροπλανικό του Μπενζεμά να σταματά για τρίτη φορά απόψε στο δοκάρι της Λεβάντε και να μην αλλάζει το τελικό 2-0!