Τετάρτη 22 Φεβρουαρίου 2012

Σε ευρωπαϊκό… Ρου!!

Σε ευρωπαϊκό… Ρου
Στον… δρόμο του Champions League έβαλε τη Λιλ ο Νολάν Ρου (76'), με το μοναδικό τέρμα που σημείωσε στην εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-0 κόντρα στη Σοσό.

Αντίθετα, σε «μπελάδες» έχει μπει για τα καλά η ομάδα του Μπαζντάρεβιτς, καθώς παραμένει στην τελευταία θέση της Ligue 1.

Στα άλλα δύο εξ αναβολής της 22ης αγωνιστικής, η Σεντ Ετιέν επικράτησε με 4-2 της Λοριάν και η Καέν, 2-1, της Οσέρ.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για την Σεντ Ετιέν κόντρα στη Λοριάν ήταν ο Ομπαμεγιάνγκ, ο οποίος σημείωσε τρία τέρματα. Μάλιστα, κάθε άλλο παρά εύκολα ήρθε η νίκη για τους «στεφανουά», καθώς μέχρι το 88ο λεπτό η αναμέτρηση ήταν στο 2-2, όταν σε εκείνο το χρονικό σημείο ο Σακό τους έδωσε το προβάδισμα. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε ο διεθνής φορ της Γκαμπόν, δύο λεπτά αργότερα.

Πέντε λεπτά ήταν αρκετά για την Καέν, ώστε να ανατρέψει το εις βάρος της 1-0 (από το τέρμα του Κοντού στο 60’) και να πάρει τη νίκη με το τελικό 2-1. Τα γκολ για τους γηπεδούχους, σημείωσαν οι Τραορέ στο 71’ και Ναμπάμπ στο 76’.