Πέμπτη 26 Απριλίου 2012

Προπόνηση και 2-0!!

Ο Ολυμπιακός παίζοντας στη πρώτη περίοδο χωρίς αντίπαλο, πήρε μία άνετη νίκη με 90-65 κόντρα στον Πανιώνιο και έκανε το 2-0 στη σειρά των ημιτελικών.
Προπόνηση και 2-0!
Από την πρώτη κιόλας περίοδο «καθάρισε» ο Ολυμπιακός το δεύτερο ματς για τα ημιτελικά της Α1 κόντρα στον Πανιώνιο. Με τους «ερυθρόλευκους» να τρέχουν σερί 19-0 και τους Νεοσμυρνιώτες να βάζουν το πρώτο του καλάθι μετά από σχεδόν εφτά λεπτά παιχνιδιού, το 2-0 στη σειρά ήταν ήδη... κατοχυρωμένο στην ομάδα του Ίβκοβιτς.
Οι φιλοξενούμενοι... θύμισαν ξανά ομάδα η οποία έχει φτάσει μέχρι τα ημιτελικούς και κατάφερε τουλάχιστον να επικρατήσει στο επιμέρους σκορ. Έτσι, οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 49-30 υπέρ του Ολυμπιακού, με τον Βασίλη Σπανούλη να είναι εκείνος που ξεχώριζε στο παρκέ του ΣΕΦ και τελείωσε το ματς με 21 πόντους.
Η διαφορά μεγάλωσε στην τρίτη περίοδο, φτάνοντας στο +25 (73-48) για τον Ολυμπιακό, κάνοντας άλλη μία... προπόνηση. Το 2-0 λοιπόν έγινε με τους Πειραιώτες να επικρατούν 90-65 με το επόμενο και ίσως τελευταίο ραντεβού για φέτος των δύο ομάδων να είναι προγραμματισμένο για το Σάββατο στις 19:00 στη Νέα Σμύρνη.
Τα δεκάλεπτα: 27-6, 49-30, 73-48, 90-65

πηγή: sportdog.gr