Παρασκευή 6 Απριλίου 2012

Ισπανική… μαγεία! (video)

Ισπανική… μαγεία! (vid)

Έστω και σε ματς «γκραν γκινιόλ» η Ατλέτικο Μαδρίτης προκρίθηκε στα ημιτελικά του Europa League. Δύο φανταστικά γκολ από Αντριάν και Φαλκάο έδωσαν τη νίκη με σκορ 2-1 στους Ισπανούς (όπως είχε γίνει και στο πρώτο ματς).

Οι Ισπανοί διαχειρίστηκαν πολύ καλά το ματς και το προβάδισμα που είχαν από το πρώτο παιχνίδι, όμως γνώριζαν καλά πως ακόμη κι ένα γκολ να δέχονταν, θα έμεναν εκτός συνέχειας. Η εξαιρετική ενέργεια του Αντριάν στο 63’ –χόρεψε όλη την αντίπαλη άμυνα-, έδωσε τέλος σε αυτά τα σενάρια, όμως η απάντηση του Ντιούφ στο 80’ φούντωσε εκείνα για ενδεχόμενο παράτασης.

Τρία λεπτά πριν τη λήξη μια εκπληκτική επίθεση των φιλοξενούμενων κατέληξε στον Φαλκάο, ο οποίος με βολ-πλανέ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΝΝΟΒΕΡΟ: Τσίλερ, Πόγκατετς, Έγκιμαν, Τσερούντολο, Σουλτς (71’ Αμπντελαουΐ), Πάντερ, Πίντο, Ράους, Κόναν, Σλόντραφ, Ντιούφ.

ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: Κουρτουά, Γκοντίν, Φιλίπε, Περέα, Μιράντα, Σουάρες, Τιάγκο, Κόκε (65’ Σάλβιο), Αντριάν, Φαλκάο, Ντιέγκο.

szólj hozzá: Hannover 1-2 Atletico Madrid

πηγή: sportfm.gr