Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2012

Κρον Ντέλι και… γκολ!!

Κρον Ντέλι και… γκολ!
Με τον Μίκαελ Κρον Ντέλι να «σερβίρει» δύο γκολ στους συμπαίκτες του, η Θέλτα πήρε σημαντική νίκη απέναντι στην Χετάφε, για την Πέμπτη αγωνιστική της Primera Division.

Η ομάδα του Πάκο Ερέρα έφτασε έτσι τους έξι βαθμούς και ξέφυγε προσωρινά από την επικίνδυνη ζώνη. Παραμένει χαμηλά η Χετάφε.

Ότι γκολ… δεν είχε το πρώτο μέρος στην Γαλικία, είχε το δεύτερο μισό του αγώνα. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 57ο λεπτό χάρη σε γκολ του Φερνάντεζ μετά από πάσα –ποιανού άλλου;- του Κρον Ντέλι.

Οι Μαδριλένοι απάντησαν άμεσα και ισοφάρισαν δύο λεπτά αργότερα με τον Μπαράδα αλλά ο Παρκ Τσου Γιάνγκ (δανεικός από την Άρσεναλ) δύο μόλις λεπτά μετά την είσοδό του στον αγωνιστικό χώρο, έκανε το 2-1 για την Θέλτα, από νέα ασίστ του Κρον Ντέλι. Με δέκα παίκτες ολοκλήρωσαν το ματς οι φιλοξενούμενοι, έπειτα από αποβολή του Αλέξις στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.