Κυριακή 23 Σεπτεμβρίου 2012

Ρολάρει και σκοράρει η Παρί!! (video)

Ρολάρει και σκοράρει η Παρί (video)
Μετά από ένα πολύ κακό ξεκίνημα που γέμισε προβληματισμό τους οπαδούς της αλλά και τα «αφεντικά» της που έδωσαν ένα «καράβι λεφτά» για μεταγραφές, η Παρί Σεν Ζερμέν έχει αρχίσει να βρίσκει ρυθμό, να σκοράρει και να παίρνει νίκες. Τελευταίο «θύμα» της η Μπαστιά, την οποία συνέτριψε εκτός έδρας με σκορ 4-0 για την 6η αγωνιστική του Σαμπιονά. Δύο τέρματα από τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς.

Οι Παριζιάνοι είχαν ένα ευχάριστο και ξεκούραστο βράδυ με την Ντιναμό Κιέβου στο Τσάμπιονς Λιγκ (4-1) και συνέχισαν σήμερα στο πρωτάθλημα με τον ίδιο ρυθμό. Στην έδρα της Μπαστιά, «καθάρισαν» το ματς από το πρώτο ημίχρονο. Ο Μενές στο 6ο λεπτό άνοιξε το σκορ ενώ ο Ιμπραΐμοβιτς στο 40΄διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ματουιντί (72΄) και στο Ζλάταν (ξανά) στο 90΄ολοκλήρωσαν την υπόθεση και πήραν την νίκη με σκορ 4-0, που είναι η τρίτη συνεχόμενη.