Παρασκευή 14 Δεκεμβρίου 2012

Στο… ρελαντί την πρόκριση η Μίλαν!!

Στο… ρελαντί την πρόκριση η Μίλαν
Ένα ημίχρονο χρειάστηκε η Μίλαν μέσα στην έδρα της απέναντι στη Ρετζίνα, ώστε να πάρει την πρόκριση για τα προημιτελικά του Coppa Italia.

Οι «ροσονέρι» επικράτησαν εύκολα 3-0, παίζοντας εξαιρετικά στο δεύτερο μέρος, δείχνοντας σε ένα ακόμα παιχνίδι ότι το τελευταίο διάστημα βρίσκονται σε πολύ καλή κατάσταση.

Στον αντίποδα οι φιλοξενούμενοι δεν κατάφεραν να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα και να προσπαθήσουν να πάρουν αυτοί την πρόκριση.

Η Μίλαν είχε τον έλεγχο του αγώνα από την αρχή, χωρίς, ωστόσο να καταφέρει να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησε.

Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως, οι «ροσονέρι» ήταν καταιγιστική και κατάφεραν στο 57ο λεπτό να ανοίξουν το σκορ με τον Γέπες.

Η πίεση συνεχίστηκε και στο 79’ ο Νιάνγκ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του, με τον Πατσίνι να κάνει το τελικό 3-0 δύο λεπτά αργότερα.