Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

Με αυτόν τον Καβάνι δεν έχει… ταβάνι!!

Με αυτόν τον Καβάνι δεν έχει… ταβάνι
Με πρωταγωνιστή για μία ακόμα φορά τον Έντισον Καβάνι που σημείωσε δύο τέρματα, η Νάπολι συνέτριψε στο «Σαν Πάολο» 5-1 την Πεσκάρα στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του Καμπιονάτο και έμεινε σε απόσταση βολής από την πρωτοπόρο Γιουβέντους.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν για ένα ακόμα ματς φουριόζοι στον αγωνιστικό χώρο. Ο Ινλέρ στο 9΄έκανε το 1-0 ενώ με την συμπλήρωση 15 λεπτών ο Χάμσικ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Τρία λεπτά αργότερα, ο Μπιάρνασον σκόραρε, μείωσε σε 2-1 και έβαλε την Πεσκάρα στο ματς…

Μέχρι να πάρει μπροστά ο Καβάνι. Ο Ουρουγουανός με πέναλτι στο 58΄έκανε το 3-1 και τέσσερα λεπτά αργότερα το 4-1, «καθαρίζοντας» επί της ουσίας την αναμέτρηση. Το «κερασάκι στην τούρτα» έβαλε ο Ινλέρ ξανά στο 78΄, διαμορφώνοντας το τελικό 5-1.