Κυριακή 2 Δεκεμβρίου 2012

Έκαναν το καθήκον τους…!!

Έκαναν το καθήκον τους…
Απέναντι στην Αθλέτικ Μπιλμπάο η Μπαρτσελόνα και ο… Μέσι έκαναν το καθήκον τους! Οι Καταλανοί συνέτριψαν 5-1 τους Βάσκους στο «Καμπ Νου» με το μεγάλο τους αστέρι να σκοράρει δύο φορές και να πλησιάζει στο ένα γκολ το ρεκόρ του Μίλερ.

Στο 25ο λεπτό ο Μέσι σούταρε προς το τέρμα, ο Αμορεμπιέτα ακούμπησε την μπάλα με την ισπανική λίγκα όμως να χρεώνει το γκολ στον Αργεντινό.

Οι Καταλανοί είχαν ανοίξει το σκορ στο 22ο λεπτό με τον Πικέ. Στα αποδυτήρια είχαν πάει έχοντας προβάδισμα τριών γκολ καθώς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Αντριάνο είχε πετύχει το τρίτο τέρμα.

Ο Φάμπρεγας πέτυχε το 4-0 στο 57ο λεπτό και ο Πέρες μείωσε σε 4-1 στο 65ο λεπτό. Ο Μέσι «χτύπησε» στο 70ο λεπτό διαμορφώνοντας το τελικό 5-1.

Barcelona 5-1 Athletic Bilbao από goalsarena2012