Πέμπτη 20 Δεκεμβρίου 2012

Στα πέναλτι πέρασε η Φέγενορντ!!

Μετά από 120 λεπτά και τη… ρώσικη ρουλέτα πήραν την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ολλανδίας οι παίκτες του Ρόναλντ Κούμαν.

Στα πέναλτι πέρασε η Φέγενορντ
Την πρόκριση στους «8» του Κυπέλλου Ολλανδίας πήρε η Φέγενορντ, επικρατώντας στα πέναλτι (7-6) της Χέρενφεν.

Η κανονική διάρκεια του αγώνα ήταν 2-2 και οδηγήθηκε στην παράταση, όπου δεν σημειώθηκε κάποιο γκολ και οι δύο ομάδες έπαιξαν στη… ρώσικη ρουλέτα.

Το σκορ άνοιξε στο 28 ο Πελέ και οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 55’ με τον Γκουβελέου.

Μετά από έντεκα λεπτά προηγήθηκε εκ νέου η ομάδα του Ρότερνταμ με τον Ίμερς, όμως ο Τζούριτσιτς έφερε το ματς στα ίσα και έτσι οδηγήθηκαν οι δύο αντίπαλοι έφτασαν στα πέναλτι.

Εκεί ήταν πιο τυχεροί οι παίκτες της Φέγενορντ, οι οποίοι πανηγύρισαν την πρόκριση στην επόμενη φάση της διοργάνωσης.