Κυριακή 16 Δεκεμβρίου 2012

Λύτρωση για Χετάφε! (video)

Με γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Χετάφε πήρε την ισοπαλία με 1-1 από την Οσασούνα.
Δεν κατάφερε να δώσει συνέχεια στα θετικά της αποτελέσματα η Χετάφε, η οποία παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Οσασούνα στο «Αλφόνσο Πέρεθ». Οι φιλοξενούμενοι στο 78’ έμειναν με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Αρμεντέρος.
Παρόλα αυτά, κατάφεραν να προηγηθούν στο 84’ με τέρμα του Σόλα. Η Χετάφε από εκεί και πέρα, πίεσε φτάνοντας τελικά στο πολυπόθητο τέρμα της ισοφάρισης στο 93’ με τον Κάστρο.
ΧΕΤΑΦΕ: Μογιά, Μανέ, Ράφα, Λόπο, Βαλέρα, Τόρες, Ροντρίγκες, Μπαράδα (76' Γκαβιλάν), Κάστρο, Λεόν (63' Κάστρο), Άλβαρο (69' Αλκαθέρ
ΟΣΑΣΟΥΝΑ: Φερνάντες, Νάνο (66' Μπερτράν), Αρίμπας, Φλάνιο, Νταμιά, Πουνιάλ, Λόε, Σεχούδο (79' Όιερ), Νίνο, Αρμεντέρος, Σόλα (88' Τιμόρ)

Gol de Diego Castro (p) 1-1 (Getafe vs Osasuna)... από fccaptura

πηγή: onsports.gr