Σάββατο 12 Ιανουαρίου 2013

Παρ’ το αλλιώς, Παρί!

Άμεσος είναι ο κίνδυνος να «πέσει» από την κορυφή της Ligue 1 η Παρί Σεν Ζερμέν. Κι αυτό γιατί μπήκε με το… αριστερό στο νέο έτος, καθώς «κόλλησε» στο 0-0 με την αδύναμη Αζαξιό.

Παρ’ το αλλιώς, Παρί
Να κάνει την ιδανική πρεμιέρα στο δεύτερο γύρο ήθελε η Παρί Σεν Ζερμέν, ωστόσο έμεινε με τη… γλύκα.

Από το πρώτο λεπτό η κατοχή ήταν υπέρ των πρωτευουσιάνων, πίεζαν για τη νίκη όμως δεν τα κατάφεραν. Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, ο Τιάγκο Μότα αποβλήθηκε και τα πράγματα έγιναν πιο δύσκολα.

Στο δεύτερο μέρος ήρθε και ο τραυματισμός του Τιάγκο Σίλβα να τα κάνει ακόμα πιο «σκούρα». Ο Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς δεν ήταν στη μέρα του και φάνηκε στην ανεπανάληπτη ευκαιρία που έχασε μόνος του μπροστά στον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων. Εν τέλει το 0-0 έμεινε ως το τέλος, με την Παρί να παίρνει ένα βαθμό και πλέον τις Λιόν, Μαρσέιγ να έχουν την ευκαιρία να βρεθούν στην κορυφή.