Σάββατο 9 Φεβρουαρίου 2013

Αντεπίθεση με αρχηγό τον Γκέκα!!

Με τον Φάνη Γκέκα να σκοράρει δύο φορές –και για δεύτερο σερί ματς- η Άκχισαρ επικράτησε 2-0 εκτός έδρας της Μπουγιουκσεχίρ, στην αναμέτρηση που άνοιξε την 21η αγωνιστική του τουρκικού πρωταθλήματος.

Αντεπίθεση με αρχηγό τον Γκέκα!
Η… αντεπίθεση της Άκχισαρ για την παραμονή στη μεγάλη κατηγορία ξεκίνησε και με «μπροστάρη» τον Φάνη Γκέκα! Ο διεθνής επιθετικός σκόραρε δις –και για δεύτερο συνεχόμενο ματς- στην εκτός έδρας νίκη της ομάδας του με σκορ 2-0 επί της Μπουγιουκσεχίρ, φτάνοντας τους 19 βαθμούς, δύο λιγότερους από τις Γκαζιάντεπσπορ και Ελάζιγκσπορ.

Αρχικά, ο Φάνης Γκέκας έβαλε μπροστά στο σκορ την Άκχισαρ στο 37ο λεπτό, για να… κόψει τα φτερά των γηπεδούχων αμέσως με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου (46’), με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα.