Τρίτη 19 Φεβρουαρίου 2013

Λάτσιο τι σου ‘μελλε να πάθεις…!

Γερή «σφαλιάρα» από την τελευταία του πρωταθλήματος έφαγε η Λάτσιο, καθώς ηττήθηκε 3-0 εκτός έδρα από τη Σιένα για την 25η αγωνιστική της Serie A.

Λάτσιο τι σου ‘μελλε να πάθεις…
Όχι που δεν θα το βλέπαμε και αυτό στη φετινή Serie A. Η Λάτσιο ήταν το απόλυτο φαβορί απέναντι στη Σιένα στην έδρα της δεύτερης, ωστόσο, γνώρισε την ήττα με σκορ 3-0 από μία ομάδα, η οποία βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Οι «λατσιάλι» δεν μπήκαν ουσιαστικά ποτέ στον αγωνιστικό χώρο, με αποτέλεσμα να μην καταφέρουν να διεκδικήσουν κάτι παραπάνω από αυτή την αναμέτρηση για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος, που τους αφήνει ισόβαθμους στην τρίτη θέση με τη Μίλαν.

Στον αντίποδα οι γηπεδούχοι με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Εμεγκάρα που πέτυχε δύο τέρματα πήραν ένα πολύτιμο τρίποντο και θα προσπαθήσουν στη συνέχεια να διεκδικήσουν την παραμονή τους στην κατηγορία.

Η Σιένα μπήκε δυνατά στην αναμέτρηση και κατάφερε να ανοίξει το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Εμεγκάρα. Το 2-0 έκανε στο 23ο λεπτό ο Ροσίνα, με τον θρίαμβο των γηπεδούχων να ολοκληρώνει και πάλι ο Εμεγκάρα στο 61’, χαρίζοντας μία πολύ σημαντική νίκη στην ομάδα του.