Πέμπτη 16 Μαΐου 2013

Λος Άντζελες Γκάλαξι: «200άρης» ο Ντόνοβαν!! (videos)

Ο Λάντον Ντόνοβαν συμπλήρωσε διακόσια παιχνίδια στο MLS διαμορφώνοντας το τελικό 4-1 των Λος Άντζελες Γκάλαξι στην έδρα της Φιλαδέλφεια Γιούνιον.
Μόλις στο τρίτο λεπτό, ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων, Ζακ Μακ Μαθ, χάρισε το 1-0 στους πρωταθλητές MLS στέλνοντας την μπάλα στα… δίχτυα του έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ντόνοβαν. Το απίστευτο λάθος διορθώθηκε στο 23ο λεπτό, όταν ο Αμόμπι Οκούγκο ισοφάρισε σε 1-1, αλλά το δεύτερο ημίχρονο και κυρίως το τελευταίο 20λεπτο άνηκε στους εκπρόσωπους της «πόλης των αγγέλων». Καταρχάς ο Ρόμπι Κιν σημείωσε το 2-1 στο 71ο λεπτό, ενώ ο Έκτορ Χιμένεζ πέτυχε το 3-1 και το πρώτο φετινό γκολ του στο 80ό λεπτό. Τέλος, ο Ντόνοβαν διαμόρφωσε το 4-1 στο 87ο με το 94ο τέρμα του στο βορειοαμερικανικό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου.