Δευτέρα 13 Μαΐου 2013

Πολύ κακό για το τίποτα!!

Μίλαν και Ρόμα «κόλλησαν» στο 0-0 στο «Σαν Σίρο» για την 37η αγωνιστική της Serie A και οι «ροσονέρι» ανέβαλαν την εξασφάλιση της 3ης θέσης που οδηγεί στα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ.

Πολύ κακό για το τίποτα (video)
Ολιγόλεπτη διακοπή λόγω ρατσιστικών συνθημάτων -στο ξεκίνημα του δεύτερου 45λεπτου- των οπαδών των «τζιαλορόσι», με δέκα παίκτες από το 40ο λεπτό οι «ροσονέρι» έπειτα από αποβολή του Μουντάρι.

Την τελευταία αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος θα πρέπει να περιμένει η Μίλαν για να εξασφαλίσει και μαθηματικά το «εισιτήριο» για τα προκριματικά του Τσάμπιονς Λιγκ, μέσω της 3ης θέσης.

Οι γηπεδούχοι δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη απέναντι στη Ρόμα, που παρά το αριθμητικό πλεονέκτημα λόγω της αποβολής του Γκανέζου μέσου για έντονες διαμαρτυρίες στον διαιτητή δεν κατάφερε να πάρει κάτι περισσότερο από τον βαθμό της ισοπαλίας.

Με δέκα παίκτες τελείωσαν και οι «τζιαλορόσι», με τον Τότι να αποβάλλεται στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων για αγκωνιά στον Μεξές. Στον πάγκο έμειναν Ταχτσίδης και Τοροσίδης.