Δευτέρα 13 Μαΐου 2013

Καθάρισε η Ρίβερ, γκέλα η Λανούς

Οι «μιγιονάριος» επικράτησαν με 2-0 της Ολ Μπόις και βρίσκονται μέσα στο παιχνίδι για την κατάκτηση του Τοrneo Final

Με τα γκολ του Λαντζίνι στο 50ο λεπτό και του Κάρλος Λούνα στις καθυστερήσεις, η Ρίβερ Πλέιτ, επικράτησε 2-0 της Ολ Μπόις και πλησίασε στους 2 πόντους από την Λανούς που βρίσκεται στην 2η θέση και μείωσε ουσιαστικά στους τρεις από την κορυφή, όπου πλέον βρίσκεται η Νιούελς Ολντ Μπόις.

Λίγο νωρίτερα η Λανούς υποχρεώθηκε σε «λευκή» ισοπαλία 0-0 εντός έδρας με την Ιντεπεντιέντε, σε αγώνα με δύο αποβολές. Η «γκρανάτε» υποχρεώθηκε να παίξει με δέκα ποδοσφαιριστές για μια ώρα, με την αποβολή του Πιζάρο, ενώ οι φιλοξενούμενοι έπαιξαν με δέκα για περίπου ένα τέταρτο μετά την δεύτερη κίτρινη που είδε ο Τούλα.

Ψηλά στη βαθμολογία παρέμεινε η Κίλμες με την εκτός έδρας νίκη της 3-0 κόντρα στην Κολόν, με δύο γκολ του Κανέο (42’&49’) και ένα του Καρτερούτσιο (62’) και βρίσκεται στην 5η θέση με 20 πόντους.
Πηγή: sport-fm.gr