Δευτέρα 10 Ιουνίου 2013

Κοριτίμπα κορυφής!!

Ένα γκολ του Ντέιβιντ μόλις στο 1ο λεπτό ήταν αρκετό για την «Κόσα», ώστε να επικρατήσει 1-0 της Ναούτικο και να βρεθεί στην κορυφή. Σεφτές για Ατλέτικο Μινέιρο 2-0 την Γκρέμιο.

Κοριτίμπα κορυφής
Η Κοριτίμπα πλέον βρίσκεται στους 11 πόντους έχοντας εκμεταλλευθεί απόλυτα την έδρα της. Την ίδια στιγμή η Φλουμινένσε που έπαιζε με παίκτη λιγότερο από το τέλος του πρώτου μέρους, κατόρθωσε να σημειώσει μια μεγάλη ανατροπή κόντρα στην Γκοϊας και να νικήσει με 2-1. Ο Βίτορ στο 71ο λεπτό έκανε το 0-1, ωστόσο ο Σόμπις και ο Ντενίλσον γύρισαν το ματς.

Με πρωταγωνιστή τον Ροναλντίνιο η Ατλέτικο Μινέιρο σημείωσε την πρώτη της νίκη στο φετινό Μπραζιλεϊράο με τον πρώην άσο της Παρί και της Μπάρτσα να σκοράρει στο 61ο λεπτό με πέναλτι και στις καθυστερήσεις. Τέλος η Βιτόρια Μπαϊα, βρίσκεται στην 2η θέση, αφού επικράτησε 3-2 Ατλέτικο Παραναένσε. Ο Κάσερες στο 28ο, ο Μπιανκούτσι στο 36ο και ο Εσκουδέρο στο 87ο λεπτό τα γκολ για τους νικητές, ο Έντερσον στο 30’ και ο Αλμπέρτο στο 80’, τα τέρματα των ηττημένων.
Πηγή: sport-fm.gr