Κυριακή 18 Αυγούστου 2013

Τα έφερε… τούμπα στο τέλος!

Με δύο γκολ μέσα σε ένα λεπτό στις καθυστερήσεις η Γάνδη τα έφερε… τούμπα και επικράτησε εντός έδρας 2-1 της Λιρς για την 4η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Τα έφερε… τούμπα στο τέλος
Την ανατροπή της χρονιάς έκανε μέσα στην έδρα της η Γάνδη, η οποία αν και βρισκόταν πίσω στο σκορ, κατάφερε στην έδρα της μέσα σε ένα λεπτό στις καθυστερήσεις να φτάσει στο 2-1 επί της Λιρς για την 4η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 4ο λεπτό με τον Λοσάντα και το κρατούσαν μέχρι το τέλος.

Ωστόσο, το παιχνίδι λήγει μόνο όταν σφυρίξει ο διαιτητής και η Γάνδη τους το επιβεβαίωσε, καθώς στο 93’ ο Λεπουάν ισοφάρισε και ένα λεπτό μετά ο Γκανάσι χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Η Λόκερεν επικράτησε 3-1 της Γκενκ, ενώ νωρίτερα η Μπριζ επικράτησε εκτός έδρας 2-1 της Μαλίν.