Κυριακή 18 Αυγούστου 2013

«Συγκατοίκηση» στην κορυφή!

Λέιτον Όριεντ και Πίτερμπρο έκαναν το τρία στα τρία στη League One και πλέον «συγκατοικούν» στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Το γκολ του Λίσμπι στο 29ο λεπτό της συνάντησης, χάρισε στην ομάδα του Ράσελ Σλέιντ τους τρεις βαθμούς της νίκης στην έδρα της Στίβενεϊτζ.
Από την πλευρά της η Πίτερμπρο επικράτησε με σκορ 2-1 εντός έδρας της Όλνταμ, με τους Ασομπαλόνγκα στο 34’ και Τόμλιν (με πέναλτι) στο 84’ να πετυχαίνουν τα γκολ για τους γηπεδούχους. Το μόνο που κατάφερε η Όλνταμ ήταν να μειώσει στο τελικό 2-1 με το γκολ του ΜακΝτόναλντ στις καθυστερήσεις.
Στην πρώτη απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα υποχρεώθηκε η Κόλτσεστερ με το 1-1 απέναντι στη Γιουνάιτεντ στο Σέφιλντ.
Μια από τα… ίδια για τη Γουόλσολ, με το εντός έδρας 1-1 κόντρα στη Νοτς Κάουντι.
Επιστροφή στις νίκες για τη Γουλβς, η οποία πέρασε νικηφόρα (2-1) από την έδρα της Μπρίστολ Σίτι.
Σημαντικές νίκες για Κόβεντρι (4-0 εκτός έδρας την Καρλάιλ) και Πορτ Βέιλ (2-1 εντός έδρας της Μπράντφορντ).