Κυριακή 18 Αυγούστου 2013

Αμφίβολος με ΠΑΟΚ ο Χούντελαρ!

Ο Κλας-Γιαν Χούντελαρ τραυματίστηκε στην ήττα της Σάλκε από τη Βόλφσμπουργκ (4-0) και είναι αμφίβολος για τον αγώνα της Τετάρτης με τον ΠΑΟΚ.

Αμφίβολος με ΠΑΟΚ ο Χούντελαρ
Ενός κακού μύρια έπονται για τη Σάλκε. Δεν έφτανε η συντριβή με 4-0 από τη Βόλφσμπουργκ για τη δεύτερη αγωνιστική της Bundesliga, οι «βασιλικοί μπλε» κινδυνεύουν να χάσουν και τον Κλας-Γιαν Χούντελαρ.

Ο Ολλανδός φορ τραυματίστηκε στο 43ο λεπτό της αναμέτρησης μετά από σύγκρουση με τον αντίπαλο τερματοφύλακα, Ντιέγκο Μπενάλιο, και αντικαταστάθηκε στην ανάπαυλα από τον Άνταμ Ζαλάι. Η συμμετοχή του στον αγώνα της Τετάρτης με τον ΠΑΟΚ για τα play offs του Champions League στη «Φέλτινς Αρένα» είναι αμφίβολη.

«Δέχτηκα ένα χτύπημα στο γόνατο και περιμένω να δω τι θα δείξουν οι εξετάσεις», δήλωσε ο πρώτος σκόρερ της ομάδας.

Ο προπονητής του, Γενς Κέλερ, είπε: «Δεν γνωρίζουμε αν θα παίξει την Τετάρτη με τον ΠΑΟΚ. Ένιωσε πόνο στο γόνατο και γι’ αυτό τον αντικατέστησα στο ημίχρονο. Θα δούμε πώς θα είναι το γόνατό του μέχρι την Τετάρτη».
Πηγή: sport-fm.gr