Κυριακή 18 Αυγούστου 2013

MLS: Ασυγκράτητος Κιν για Γκάλαξι!! (videos)

O Ρόμπι Κιν πέτυχε χατ τρικ σκοράροντας αποκλειστικά στο δεύτερο ημίχρονο και οι Λος Άντζελες Γκάλαξι κατέβαλαν τη Ρέαλ Σολτ Λέικ με 4-2.
Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με τον Χοάο Πλάτα στο 53ο λεπτό, αλλά ο Ιρλανδός διεθνής ισοφάρισε με ωραίο σουτ στο 56ο λεπτό, ενώ στο 67ο διαμόρφωσε το 2-1. Ακολούθησε το 3-1 με κεφαλιά του Ομάρ Γκονζάλεζ στο 75ο και στο 86ο ο Κιν ολοκλήρωσε το χατ τρικ, ενώ ο Ρόμπι Φίντλεϊ μείωσε σε 4-2 στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων. Από την πλευρά τους, οι Νιου Γιορκ Ρεντ Μπουλς του Τιερί Ανρί έμειναν στο 0-0 με τη Φιλαδέλφεια Γιούνιον.
Από τα υπόλοιπα ματς του MLS ξεχώρισε ο Άγγλος Τζιλς Μπαρνς σημειώνοντας δύο πανέμορφα γκολ στο 3-1 των Χιούστον Ντάιναμο εναντίον των Σιάτλ Σάουντερς, ενώ δύο γκολ πέτυχε και ο φορμαρισμένος Φεντερίκο Ιγκουαΐν στο 2-0 των Κολόμπους Κρου σε βάρος του Τορόντο. «Διπλός» ήταν επίσης ο Μάρκο Ντι Βάιο στο 2-1 των Μόντρεαλ Ίμπακτ επί της Ντι Σι Γιουνάιτεντ, η οποία ισοφάρισε με τον Κόνορ Ντόιλ στο 81ο λεπτό, αλλά τα κέφια του 37χρονου Ιταλού δεν της επέτρεψαν να πάρει τον βαθμό της ισοπαλίας.
Ακόμα, ο Ντεσόρν Μπράουν και ο Έντσον Μπαντλ σκόραραν στο 2-0 των Κολοράντο Ράπιντς με τους Βανκούβερ Ουάιτκαπς, ενώ οι Πόρτλαντ Τίμπερς επικράτησαν του Ντάλας με 2-1, που διαμορφώθηκε από το πρώτο 45λεπτο με γκολ των Ντάρλινγκτον Νάγκμπε και Ράιαν Τζόνσον για τους γηπεδούχους, όπως και του Μάουρο Ντίαζ των Τεξανών. Τέλος, οι Νιου Ίνγκλαντ Ρεβολούσιον κέρδισαν τους Σικάγο Φάιρ με 2-0 χάρη σε τέρματα των Χουάν Αγκουντέλο και Κέλιν Ρόου.