Κυριακή 18 Αυγούστου 2013

Αργεντινή: Εντυπωσιακή Αρχεντίνος!! (videos)

«Πειστικό» 3-0 στην έδρα της Σαν Λορένζο σημείωσε η Αρχεντίνος Τζούνιορς και συμπλήρωσε έξι βαθμούς στη φετινή Inicial της Αργεντινής.
Από το 10ο λεπτό, ο 33χρονος Χούλιο Μπαράζα άνοιξε το δρόμο για τη νίκη, καθώς πέτυχε το 1-0 και επέτρεψε στην Αρχεντίνος να αναλάβει τον έλεγχο της αναμέτρησης. Ακολούθησαν οι Ερνάν Μπογέρο στο 53ο λεπτό και Ροντρίγκο Γκόμεζ στο 64ο, οι οποίοι δημιούργησαν σκορ ασφαλείας υπέρ των φιλοξενούμενων.
Νωρίτερα, η νεοφώτιστη Χιμνάσια Λα Πλάτα έκανε το «2 στα 2» με 3-1 σε βάρος της Ροζάριο Σεντράλ. Άνοιξε το σκορ στην πρώτη επίθεσή της με αυτογκόλ του Πάουλο Φεράρι, ενώ ο Φεντερίκο Ράσιτς διαμόρφωσε το 2-0 στο 19ο λεπτό και ο Φράνκο Νίελ το 2-1 στο 38ο, πριν ο Ιγκνάσιο Φερνάντεζ σημειώσει το τελικό αποτέλεσμα με το γκολ της βραδιάς στο 83ο λεπτό.
0
Σημείωση: Ο πρωταθλητής της Inicial προκρίνεται στο Κόπα Λιμπερταδόρες του 2014 και στον τελικό για της σεζόν 2013-14 της Αργεντινής.