Κυριακή 18 Αυγούστου 2013

Brasileiro: «5άρα» και κορυφή για Κρουζέιρο!! (videos)

Εντυπωσιακή εμφάνιση πραγματοποίησε η Κρουζέιρο και συνέτριψε με 5-1 τη Βιτόρια, οπότε ανέβηκε στην πρώτη θέση του Brasileiro.
Από το 1ο λεπτό άσκησε έντονη πίεση στην αντίπαλη εστία και στο 11ο λεπτό έφτασε στο 1-0 με τον Λέο. Το 2-0 καταγράφηκε στο 58ο λεπτό με γκολ του 20άχρονου Μάικε, ενώ ο Ντίνεϊ μείωσε σε 2-1 με πέναλτι στο 67ο λεπτό. Ακολούθησαν, όμως, οι Ρικάρντο Γκουλάρτ, Μπόργκες και Βινίσιους, που βρήκαν δίχτυα και εκτόξευσαν το σκορ σε 5-1.
Σε άλλα ματς, ο Ραμίρο πέτυχε γκολ από το… σπίτι του με απίστευτο σουτ και ο Ερνάν Μπάρκος σημείωσε δύο ακόμα τέρματα, ώστε η Γκρέμιο να πάρει εκτός έδρας 3-2 σε βάρος της Βάσκο, παρά το αυτογκόλ του Άλεξ Τέλες στο 24ο λεπτό και το γκολ του Αντρέ Φελίπε στο 85ο. Από την πλευρά του, ο 22χρονος Σάμουελ «χόρεψε» την αντίπαλη άμυνα και εξασφάλισε το εκτός έδρας 1-0 της Φλουμινένσε σε βάρος της Ναούτικο.
8
Σημείωση: Οι τέσσερις πρώτοι προκρίνονται στο Κόπα Λιμπερταδόρες και οι τέσσερις τελευταίοι υποβιβάζονται στη δεύτερη κατηγορία.

Πηγή: onsports.gr