Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013

Μία ακόμα μέρα στη… δουλειά η Νάπολι!!

Σε τυπική διαδικασία μετέτρεψε το παιχνίδι με τη Λιβόρνο η Νάπολι, καθώς επικράτησε 4-0 στο «Σαν Πάολο» για την 7η αγωνιστική. Ο Φετφατζίδης να αγωνίστηκε για 30 λεπτά στην ισοπαλία της Τζένοα.

Μία ακόμα μέρα στη… δουλειά η Νάπολι
Μία ακόμα μέρα στη… δουλειά ήταν η αναμέτρηση με την Λιβόρνο για τη Νάπολι. Οι «παρτενοπέι» επικράτησαν, δίχως καν να… ιδρώσουν, 4-0 στο «Σαν Πάολο» για την 7η αγωνιστική της Serie A. Αυτή η νίκη ήρθε για να επουλώσει τις… πληγές που άφησε η ήττα από την Άρσεναλ μεσοβδόμαδα για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ και οι Ναπολιτάνοι συνεχίζουν να βρίσκονται μία… ανάσα από την πρώτη θέση.

Το… πάρτι ξεκίνησε πολύ νωρίς, με τον Πάντεφ να κάνει μόλις στο 3ο λεπτό το 1-0. Ο Ινλέρ στο 26’ έκανε το 2-0, που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος οι «παρτενοπέι» πέτυχαν άλλα δύο τέρματα, με τον Καγεχόν στο 54’ και τον Χάμσικ στο 83’ να διαμορφώνει το τελικό 4-0.

Ισόπαλη 1-1 στην έδρα της Κατάνια ήρθε η Τζένοα, με τον Γιάννη Φετφατζίδη, να μπαίνει αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο και να αγωνίζεται για 30’ λεπτά. Την… παρτίδα στο τέλος έσωσε η Σαμπντόρια, κάνοντας το 2-2 στην έδρα της απέναντι στην Τορίνο, στις καθυστερήσεις με πέναλτι του Έντερ.

Νωρίτερα η Πάρμα επικράτησε 3-1 στην έδρα της, της Σασουόλο.