Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013

Ηττα και αποδοκιμασίες για την Αντερλεχτ!

Ο αγωνιστικός κατήφορος της Αντερλεχτ συνεχίζεται, που ηττήθηκε 1-0 από την Κορτράικ για την 10η αγωνιστική του βελγικού πρωταθλήματος.

Ηττα και αποδοκιμασίες για την Αντερλεχτ
Δεν έχει σταματημό η πτώση της Αντερλεχτ, που μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό με 3-0, έχασε ξανά, αυτή τη φορά για το πρωτάθλημα του Βελγίου και την 10η αγωνιστική από την Κορτράικ.

Η Άντερλεχτ βρέθηκε πίσω στο σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με το γκολ του Σαντίνι. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Φαν Ντεν Μπρομ πάλεψε για την ισοφάριση, έχασε ευκαιρίες, αλλά δεν κατάφερε ποτέ να βρει δίχτυα, με αποτέλεσμα το τελικό σφύριγμα να βρει τους παίκτες των γηπεδούχων με κατεβασμένα κεφάλια και τον κόσμο να αποδοκιμάζει.

Η Άντερλεχτ μένει στους 18 βαθμούς και προσωρινά στην 4η θέση.

Η ενδεκάδα της Άντερλεχτ: Καμίνσκι, Ζιλέ, Κουγιατέ, Νάιτινκ (71΄Μπεμπά), Ν' Σακαλά, Τιέλεμανς, Κλίεσταν (71΄Ντε Ζεέου), Πραέτ, Μπρούνο, Σουάρεζ (46΄ Ατσεαμπόνγκ), Κίριατς