Κυριακή 6 Οκτωβρίου 2013

Πολύ σκληρή... για να μην νικήσει!!

Έστω και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Σεβίλλη πέτυχε το «χρυσό» γκολ με τον Ράκιτιτς και επικράτησε 2-1 της Αλμερία.

Πολύ σκληρή... για να μην νικήσει
«Χρυσό» γκολ στο φινάλε, «χρυσοί» και οι βαθμοί που πήρε η Σεβίλλη. Οι Ανδαλουσιάνοι τα βρήκαν... σκούρα απέναντι στην Αλμερία, ωστόσο το τέρμα του Ράκιτιτς στις καθυστερήσεις, χάρισε τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του, δίνοντάς της βαθμολογική ανάσα.

Από την άλλη, οι ηττημένοι έχασαν την ευκαιρία να «τσιμπήσουν» τον πόντο και παραμένουν στον πάτο της Πριμέρα Ντιβιζιόν.
Στο «Σάντσεθ Πιθχουάν», τα πάντα ξεκίνησαν εκπληκτικά, αφού ο Γκαμεϊρό έβαλε μπροστά στο σκορ τους γηπεδούχους, μόλις στο 5’. Οι φιλοξενούμενοι δεν τα παράτησαν και βρήκαν το δρόμο της ισοφάρισης στο 23’ με τον Ρόντρι. Κι εκεί που φαινόταν πως οι δύο ομάδες θα αρκεστούν στην ισοπαλία, ήρθε ο Ράκιτιτς και διαμόρφωσε στο 90+3’ το τελικό 2-1, δίνοντας το σύνθημα για τους πανηγυρισμούς στις εξέδρες.