Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2013

«Ίμπρα», Καβάνι και... γκολάρες!!

Με μεγάλους πρωταγωνιστές τους Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς και Έντισον Καβάνι και... γκολάρες στο επίκεντρο, η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε άνετη νίκη με 4-0 επί της Μπαστιά στην 10η αγωνιστική τoυ Championnat.

«Ίμπρα», Καβάνι και... γκολάρες!
Με τον Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς να το παίρνει πάνω του για το πρώτο ημίχρονο και τον Έντισον Καβάνι να λαμβάνει τα ηνία στη συνέχεια, η Παρί Σεν Ζερμέν πέρασε άνετο απόγευμα κόντρα στην Μπαστιά, επικρατώντας με 4-0 στην 10η αγωνιστική του Championnat.

Ο Ιμπραϊμοβιτς όχι μόνο μπήκε αγριεμένος, αλλά και... ορεξάτος ανοίγοντας το σκορ στο 10ο μόλις λεπτό, με απίστευτο γυριστό τακουνάκι... πάνω απ' το κεφάλι του αντίπαλου.

Τρία λεπτά αργότερα έστειλε ξανά τη μπάλα στα δίχτυα, αυγάνοντας το σκορ σε 2-0.

Στο 2ο ημίχρονο ήρθε η σειρά του Έντισον Καβάνι να γράψει το δικό του... γκολ-ποιήμα, με εξαιρετική ατομική ενέργεια στο 46', ενώ στο 62' διαμόρφωσε το τελικό 4-0.