Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2013

Τα... πήρε η Μπάγερν!!

Με ένα καταιγιστικό 2ο ημίχρονο η Μπάγερν «ξέσπασε» με 4-1 στη Μάιντζ που έκανε το... λάθος να προηγηθεί, ενώ η Ντόρτμουντ πέρασε... χαλαρά το Ανόβερο, στην 9η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.

Τα... πήρε η Μπάγερν
Μόνο η Ντόρτμουν πανηγύρισε... χαλαρά στα σημερινά παιχνίδια της 9ης αγωνιστικής της Μπουντεσλίγκα.

Η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρέους στο 4ο μόλις λεπτό της αναμέτρηση ήταν αρκετό για να πάρει τους τρεις βαθμούς κόντρα στο Ανόβερο με 1-0 που την επανέφεραν στην κορυφή.

Περιπετειώδης ήταν η νίκη της Μπάγερν επί της Μάιντζ με 4-1 αφού οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 44' με τον Πάρκερ. Με ένα καταιγιστικό 2ο ημίχρονο όμως ο Ρομπέν έφερε το ματς στα ίσα στο 50' και από κει και πέρα Μίλερ και Μάντζουκιτς μετέτρεψαν τη νίκη σε θρίαμβο.

Αγωνιώδης ήταν η εκτός έδρας νίκη της Σάλκε κόντρα στην Μπράουνσβαϊγκ, αφού παρότι βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ (στο 20' και στο 59'), ισοφάρισε στο 29' και στο 65',ενώ στις καθυστερήσεις του ματς σημείωσε το τελικό 2-3.