Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

Δεν... μπορούν τα παιδιά!!

Από το κακό στο χειρότερο συνεχίζει η Νυρεμβέργη στη Bundesliga. Η ομάδα του Βέρμπεεκ αν και βρέθηκε να προηγείται στην έδρα της Γκλάντμπαχ της... χάρισε τη νίκη με σκορ 3-1 χάρη σε αυτογκόλ.

Δεν... μπορούν τα παιδιά
Αυτοκτονικές τάσεις παρουσιάζει η Νυρεμβέργη στη φετινή Bundesliga. Η ομάδα του Βέρμπεεκ ηττήθηκε και στην έδρα της Γκλάντμπαχ με σκορ 3-1 για την 12η αγωνιστική και παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 21’ με τον Ντρμιτς. Πάνω που τα πράγματα έδειχναν ιδανικά για τη Νυρεμβέργη ο Αράγνκο στο 72ο λεπτό ισοφάρισε για την Γκλάντμπαχ και σα να μην έφτανε αυτό ήρθε και το αυτογκόλ του Σταρκ τρία λεπτά αργότερα (75’) και μαζί και η ολική ανατροπή. Κάπου εκεί η Νυρεμβέργη κατέρρευσε και ήρθε και το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους στο 87ο λεπτό με τον Χέρμαν για να «κλειδώσει» τη νίκη της ομάδας του που εδραιώνεται στις θέσεις που οδηγούν στην Ευρώπη.