Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

Εύκολο πέρασμα από την Βαρκελώνη! (video)

Η Σεβίλλη δεν δυσκολεύτηκε να περάσει επιτυχημένα από την Βαρκελώνη επικρατώντας 3-1 της Εσπανιόλ στο πρώτο χρονικά παιχνίδι για την 13η αγωνιστική της Πριμέρα Ντιβισιόν.

Εύκολο πέρασμα από την Βαρκελώνη (video)

Οι σεβιγιάνοι ήταν αρκετά καλοί στα πρώτα λεπτά του αγώνα φτάνοντας σε σημείο να προηγούνται με 2-0 μέχρι το 10ο λεπτό.

Ο Φάσιο έκανε το 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων μόλις στο 4ο λεπτό και ο Βιτόλο στο 10’ διπλασίασε τα τέρματα της.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν… Μείωσαν στο 24Ο λεπτό με τον Σέρχιο Γκαρσία και συνέχισαν να πιέζουν.

Ωστόσο οι παίκτες του Ουνάι Έμερι κατάφεραν να πετύχουν και τρίτο γκολ στο 59’ με τον Μπάκα και να βάλουν ακόμη πιο… δύσκολα στους καταλανούς.

Εκείνοι δεν μπόρεσαν να σκοράρουν με αποτέλεσμα το σκορ με μένει στο κατά τους 3-1.

Espanyol 1-3 Sevilla All Goals από all-goals