Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

Επιτέλους τρίποντο για Νόριτς!! (video)

Από τις τελευταίες θέσεις κατάφερε να ξεφύγει η Νόριτς που πήρε σημαντική νίκη με 3-1 επί της Γουέστ Χαμ.
Σημάδια ζωής έδειξε η Νόριτς στο «Κάροου Ρόουντ» όπου έκανε μεγάλη εμφάνιση επικρατώντας 3-1 της Γουέστ Χαμ. Τα «σφυριά» μπήκαν καλύτερα και προηγήθηκαν στο 32΄με τέρμα του Μόρισον.
Από εκεί και πέρα, στην επανάληψη τα «καναρίνια» ανέτρεψαν το σκορ. Ο Χούπερ στο 54’ με πέναλτι έκανε το 1-1 για να έρθει ο Σνόντγκρας στο 72’ για το 2-1. Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Φερ.
ΝΟΡΙΤΣ: Ρούντι, Μάρτιν, Όλσον, Χόουσον, Τέρνερ, Μπένετ, Σνόντγκρας, Φερ, Χούπερ (87’ Τζόνσον), Ελμάντερ, Πίλκινγκτον (33’ Ρέντμοντ).
ΓΟΥΕΣΤ ΧΑΜ: Γιασκελάινεν, Ντεμέλ, Ρατ, Νομπλ (87’ Τζάρβις), Κόλινς, Τόμκινς, Ντάουνινγκ, Κόλισον (74’ Κόουλ), Νόλαν, Μόρισον, Κόουλ (72’ Ντιαμέ).