Κυριακή 10 Νοεμβρίου 2013

Με τριάρα πέρασε η ΑΕΛ!

Ντέρμπι ήταν μόνο στα χαρτιά το ματς της ΑΕΛ με την Ανόρθωση, αφού οι γηπεδούχοι δεν δυσκολεύτηκαν να νικήσουν με 3-1 και να πιάσουν της Ανόρθωση στην τρίτη θέση της βαθμολογίας.

Με τριάρα πέρασε η ΑΕΛ
Μόνο στα χαρτιά έμεινε ο χαρακτηρισμός ντέρμπι αφού η ΑΕΛ επιβλήθηκε 3-1 της Ανόρθωσης στον μεταξύ τους αγώνα που άνοιξε την 9η αγωνιστική στο Κυπριακό πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Λεμεσού δεν δυσκολεύτηκε να επικρατήσει στο ματς και να φτάσει την Ανόρθωση στους 18 βαθμούς.

Το σκορ άνοιξε για την ΑΕΛ ο Μπεμπε στο 10ο λεπτό ενώ στο 32ο ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Γκαρσία. Από το 44ο λεπτό η Ανόρθωση έπαιζε με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Σιέλη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 53ο λεπτό ο Παβίσεβιτς με αυτογκόλ έδωσε προβάδισμα στην ΑΕΛ και στο 68ο ο Σα έκλεισε το σκορ για τους γηπεδούχους. Πηγή: sport-fm.gr