Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου 2013

Λογάριαζε με τον Ξενοδόχοφ!!

Η γρήγορη αποβολή του Ξενοδόχοφ άφησε τη Ζάκυνθο με 10 παίκτες και έρμαιο στις ορέξεις του Αιγινιακού που νίκησε 3-0 σε ματς για τη 12η αγωνιστική της Football League.

Λογάριαζε με τον Ξενοδόχοφ!
Η Ζάκυνθος είχε καταστρώσει τα πλανά της για την αναμέτρηση με τον Αιγινιακό όμως η αποβολή του τερματοφύλακα, Ξενοδόχοφ στο 10ό λεπτό ήταν αυτή που της άλλαξε τα σχέδια.

Η πίεση των γηπεδούχων καρποφόρησε δέκα λεπτά αργότερα όταν ο Καρακατσάνης στο 20ό λεπτό άνοιξε το σκορ.

Λίγο πριν κλείσει το ημίχρονο ο Σαμαράς στο 44΄εκανε το 2-0 για τον Αιγινιακό και έτσι έβαλε γερά τις βάσεις για την νίκη.

Για να κλειδώσει το τρίποντο για τους γηπεδούχους -που τους φέρνει στην ίδια θέση με την Ζάκυνθο- ο Καρακατσάνης με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 64ό λεπτό.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΑΙΓΙΝΙΑΚΟΣ: Τόλιος, Κιβρακίδης, Δήμου, Σαμαράς, Γεωργίου, Χατζής, Πέντα, Φαμπίνιο, Μιτρόφ, Μιλόσκοβιτς, Καρακατσάνης

ΖΑΚΥΝΘΟΣ: Ξενοδόχοφ, Αποστόλου, Στασινόπουλος, Μπίρης, Φωτιάς, Πέττας, Κασέτι, Σκαθαρούδης, Τορεζάνι, Βούκοβιτς, Όττα