Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

«Βιόλα» με... φόρα!!

Στην καλύτερη φετινή της εμφάνιση η Φιορεντίνα «διέλυσε» τη Βερόνα στο «Αρτέμιο Φράνκι» με σκορ 4-3 και ξαναμπήκε δυνατά στο κυνήγι της πρώτης τετράδας της βαθμολογίας.

«Βιόλα» με... φόρα!
Τρομερό παιχνίδι στο «Αρτέμιο Φράνκι» με τη Φιορεντίνα να επικρατεί με το εμφατικό 4-3 της Βερόνα, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του ιταλικού πρωταθλήματος. Οι παίκτες του Βιντσέντσο Μοντέλα στην καλύτερη φετινή τους εμφάνιση επέστρεψαν στις νίκες εκμεταλλευόμενη και την αποβολή του Γιάνκοβιτς στο 53ο λεπτό.

Το σκορ άνοιξαν οι «βιόλα» με τον Μπόρχα Βαλέρο στο 5’, η απάντηση των φιλοξενούμενων άμεση καθώς πήραν το προβάδισμα μέσα σε επτά λεπτά με τα τέρματα των Ρόμουλο και Ιτούρμπε. Άμεση αντίδραση και από τη Φιορεντίνα, που ένα λεπτό αργότερα (14’) ισοφάρισε, 2-2, με το δεύτερο τέρμα του Μπόρχα.

Λίγο πριν το ημίχρονο (43’), ο Βάργκας έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του και στο 54’ ο Ρόσι, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, «κλείδωσε» τη νίκη της ομάδας του. Από εκεί και πέρα το μόνο που κατάφερε η Βερόνα ήταν να μειώσει με τον Ζορζίνιο, που διαμόρφωσε το τελικό 4-3.