Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου 2013

Γρήγορη απόδραση…! (Video)

Στην έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου «καθάρισε» η Ομόνοια το εκτός έδρας ματς κόντρα στον Εθνικό Άχνας, επικρατώντας με 2-1 στην 11η αγωνιστική της Α Εθνικής Κύπρου.

Γρήγορη απόδραση… (Video)
Χωρίς να ζοριστούν ιδιαίτερα -με εξαίρεση τα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρησης- απέδρασε απ’ την έδρα του Εθνικού Άχνας η Ομόνοια στην 11η αγωνιστική της Α Εθνικής Κύπρου.

Οι «πράσινοι» προηγήθηκαν στο 38’ με τον Αλαμπί και διπλασίασαν τα τέρματα στο 46’με τον Σκέμπρι.

Οι γηπεδούχοι μείωσαν στο 57’με τον Αουρέλιο και παρότι πίεσαν το τελευταίο δεκάλεπτο του ματς δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι καλύτερο απ’ την Ομόνοια, η οποία συνεχίζει στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας, έναν βαθμό πίσω απ’ τους Ερμή, Απόλλωνα και ΑΕΛ που ισοβαθμούν στην κορυφή.