Τρίτη 10 Δεκεμβρίου 2013

Της Χάλ-ασε τα σχέδια!

Η Σουόνσι αν και καλύτερη έμεινε στο 1-1 απέναντι στη Χαλ στο «Λίμπερτι» και έχασε την ευκαιρία να φτάσει στη δεύτερη σερί της νίκη στο πρωτάθλημα.

Ισόπαλες, 1-1, έμειναν στον «Λίμπερτι» Σουόνσι και Χαλ, στο ματς που έριχνε την αυλαία στη 15η αγωνιστική της Premier League.

Οι παίκτες του Μπρους πήραν το προβάδισμα στο 9ο λεπτό με τον Γκρέιαμ. Από εκεί και πέρα κυριάρχησαν οι γηπεδούχοι χωρίς όμως να καταφέρουν να πετύχουν την ισοφάριση πριν το ημίχρονο.Τελικά το 1-1 ήρθε στο 60’ με τον Τσίκο να φέρνει το παιχνίδι στα ίσια για την ομάδα του Λάουντρουπ. Στα υπόλοιπα 30’ ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και το ισόπαλο αποτέλεσμα έμεινε μέχρι το φινάλε στο «Λίμπερτι».

Έτσι, η Σουόνσι ανέβηκε στη 10η θέση πιάνοντας την Άστον Βίλα στους 19βαθμούς ενώ η Χαλ έφτασε τους 18 και ανέβηκε στη 12η.