Πέμπτη 16 Ιανουαρίου 2014

Δεν σταματάει πουθενά…!

Το… «τρένο» της Τρουά δεν έχει σταματημό! Μετά την Βαλενσιέν και την Τουρ αυτή τη φορά θύμα της, ήταν η Εβιάν που την νίκησε με 3-1 και προκρίθηκε στους «4» του Λιγκ Καπ Γαλλίας.

Δεν σταματάει πουθενά…
Μπορεί να είναι στην B΄ κατηγορία της Γαλλίας ωστόσο η Τρουά είναι στους «4» του Λιγκ Καπ Γαλλίας.

Και αυτό διότι μετά την Βαλενσιέν και την Τουρ «πέταξε» έξω και την Εβιάν με σκορ 3-1 χάρη στα τέρματα των Νιβέτ από το 32΄και του Γκίμπερτ δυο λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου ενώ, το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Τζιν στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

Το άλλο παιχνίδι για το θεσμό του Λιγκ Καπ δεν ήταν για… καρδιακούς.

Η Νάντ με την Νις πρόσφεραν γκολ και θέαμα (4-3). Ένα ματς με πολλές ανατροπές στο σκορ και με τους γηπεδούχους να παίρνουν την πρόκριση για τους «4» στο 87ο λεπτό χάρη στο τέρμα του Γκακπέ.

Τον επόμενο αντίπαλο τους για τα ημιτελικά οι ομάδες θα τον μάθουν σε κλήρωση που θα γίνει. Αξίζει να σημειωθεί ότι εκεί περιμένει η Παρί Σεν Ζερμέν μετά την εκτός έδρας νίκη της, με 3-1 επί της Μπορντό την Τρίτη (14/1).