Πέμπτη 16 Ιανουαρίου 2014

«Κτήνος» η Σίτι!! (video)

Για ακόμα ένα παιχνίδι –έστω και με διαφορά δυναμικότητας- η Μάντσεστερ Σίτι απέδειξε πως δεν παίζεται, καθώς επικράτησε 5-0 της Μπλάκμπερν και πέρασε στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας.

«Κτήνος» η Σίτι! (video)
Show για τους φίλους της Μάντσεστερ Σίτι από την αγαπημένη τους ομάδα! Οι «πολίτες» επικράτησαν 5-0 της Μπλκάμπερν στον επαναληπτικό του 1-1 και πέρασαν στον 4ο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας, όπου θα αντιμετωπίσουν την Γουότφορντ.

Στο 45’ ο Νεγρέδο έλυσε το γόρδιο δεσμό και στη συνέχεια αυτός και οι συμπαίκτες του απελευθερώθηκαν. Δύο λεπτά μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους, ο Ισπανός διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, ενώ το ματς έγινε over με τον Τζέκο στο 67’.

Πέντε λεπτά αργότερα πέρασε στον αγώνα ο Αγουέρο, στην επανεμφάνισή του στη δράση και χρειάστηκε μόλις 49 δευτερόλεπτα για να βάλει την... πινελιά του! Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε από το δεύτερο τέρμα του Τζέκο στην βραδιά που έγραψε τον θριαμβευτικό επίλογο, με το γκολ νούμερο 99 για τη Σίτι στην τρέχουσα σεζόν.

Manchester City 5-0 Blackburn Rovers (All Goals... από ourmatch

Πηγή: sport-fm.gr